barl⚽️u.com

Wellington wygrywa na wyjeździe aż 8-2, pobijając tym samym rekord...

Michał Kopczyński, text's publication from 2019-03-10 11:15:05 :
Wellington wygrywa na wyjeździe aż 8-2, pobijając tym samym rekord strzelecki w historii całej drużyny. Kolejne 90 minut Michała w obronie!

Wellington Phoenix FC secures dominant win over Central Coast Mariners scoring 8 goals in the process. That’s record breaking shooting for Nix team! Another 90 minutes effort in defense from Michał.

Translate this publication :

The publication :

A publication from Michał Kopczyński

kopakopczynskiStrona poświęcona pomocnikowi Legii Warszawa Michałowi Kopczyńskiemu, wypożyczonemu w sezonie 2018/2019 do Wellington Phoenix FC.

Page devoted to Michał Kopczyński midfielder of Legia Warsaw, currently loaned to Wellington Phoenix FC.

Previous publications

Message from Michał Kopczyński at 2019-03-082019-03-08 :
Już jutro, o 9:50 polskiego czasu Wellington Michała Kopczyńskiego zmierzy się z Central Coast Mariners. Zapraszamy do oglądania!

Message from Michał Kopczyński at 2019-02-252019-02-25 :
Michał zalicza kolejne dobre 90 minut w meczu z mocnym Sydney FC! Mimo porażki 0-1, Michał zalicza udany występ, wybijając...
See 4 photos

Message from Michał Kopczyński at 2019-02-152019-02-15 :
Michał Kopczyński z fanem nr. 1 i towarzyszem życia w jednej osobie❤️

Michael with his number 1 fan and best...
More

See all publications

You can also be interested by

Kuba BłaszczykowskiKuba Błaszczykowski
2019-03-10 09:26:47

Message from Kuba Błaszczykowski at 2019-03-10Niesamowity mecz! Brawo Wisła!

Łukasz FabiańskiŁukasz Fabiański
2019-03-10 08:51:34

Message from Łukasz Fabiański at 2019-03-10Disappointing day but thank you all for your support.

Slawomir PeszkoSlawomir Peszko
2019-03-09 20:12:38

Message from Slawomir Peszko at 2019-03-09Co za mecz 🙈 szczęśliwi wracamy do domu 😉